Музична школа: за чи проти? Кілька вагомих причин віддати дитину в музичну школу

Незважаючи на те, що дитина фальшиво наспівує дитячі пісеньки і не має слуху; незважаючи на те, що нема куди поставити піаніно і бабуся не може возити дитину «на музику»; що сама дитина взагалі не має коли – англійська, плавання, художня школа і т.п. є дуже вагомі причини все це обійти і таки навчати музиці.

1. Музичні заняття виховують волю і дисципліну.

Займатися потрібно постійно, регулярно і без перерв. Майже із завзятістю чемпіонів, які тренуються в спортзалі. Але, на відміну від героїв спорту, граючи на роялі, неможливо зламати шию, ногу чи руку. Музика – це виховання характеру без ризику травми.

2. Займаючись музикою, дитина розвиває логічні здібності.

Вона просторово мислить, потрапляючи на потрібні клавіші, маніпулює абстрактними звуковими фігурами, запам’ятовуючи нотний текст, і знає, що в музичній п’єсі, як у математичному доведенні: ані додати, ні забрати. Не випадково Альберт Ейнштейн грав на скрипці, а 70 відсотків професорів фізики і математики Оксфорду є членами університетського музичного клубу.

3. Музика і мова – близнюки.

Ті, що грають і співають, краще запам’ятовують іноземні слова, швидше освоюють граматику. Меломани-літератори Стендаль, Леся Українка, Тургенєв, Руссо, Пастернак знали не одну іноземну мову.

4. Музика структурна й ієрархічна.

Доведено, що вона безпосередньо веде до вершин комп’ютерних наук. Не випадково компанія Microsoft надає перевагу працівникам з музичною освітою.

5. Музиканти м’якосерді і водночас мужні.

Як стверджують психологи, музиканти-чоловіки чуттєві, як дами, а музиканти-жінки стійкі і тверді духом, як чоловіки. Музика пом’якшує характери, але щоб бути в ній успішним, потрібна мужність.

6. Заняття музикою привчають «включатися за командою».

Музиканти менше бояться страшного слова deadline – терміну здачі роботи. В музичній школі не можна перенести на тиждень залік з гам і класний концерт. Становище артиста на сцені привчає до максимальної готовності «на замовлення», і дитина з таким досвідом не завалить серйозний екзамен чи важливу доповідь. Музичні заняття в дитинстві – це максимальна витримка і артистизм на все життя.

7. Музичні заняття виховують маленьких «цезарів», які можуть робити кілька справ одночасно.

Музика допомагає орієнтуватися у кількох одночасних процесах і привчає мислити і жити в кількох напрямках. Дитині-музиканту буде легше бігти кількома життєвими доріжками відразу і всюди приходити першим.

8. Заняття в музичній школі підвищують культурно-світоглядний рівень дитини.

Дитина не лише навчається грати на музичному інструменті і вивчає основи теорії музики, але й залучена у яскравий світ, у кому височать генії світової культури – Бах і Бетховен, Моцарт і Шопен, у якому симфонічна музика переплітається з естрадною, оперне мистецтво – з рок-культурою. Це рішучий крок із вулиць та підвалів, де проводять час підлітки, у світ прекрасного й високоінтелектуального.

Опубліковано в Блог