Початкуючим авторам

Інформація для авторів, які вперше вирішили видати книжку

Хтось пише вірші і мріє про гарну збірку поезій, яку можна було б подарувати найріднішим людям. Хтось добре попрацював і назбирав багато матеріалу на краєзнавчий нарис, наприклад історію свого села чи міста. Хтось гарно малює і хоче якісний альбом своїх робіт – графіки, акварелей і т.д. А комусь потрібно надрукувати наукову монографію відповідно до наукових планів чи вимог перед захистом дисертації свого начального закладу.

Якщо Ви

1) впізнали себе серед осіб, описаних вище, чи маєте інший задум для власної книги;

2) маєте рукопис або набраний на комп’ютері текст;

3) бажаєте, інколи не дуже усвідомлено, але точно думаєте про те, щоб надрукувати із цих текстів книжку,

тоді Ви є саме тим, кого ми шукаємо, і кому ми хочемо допомогти.

Ваші спогади (мемуари), успішний досвід у бізнесі, творчість – це все те, про що варто розказати іншим людям, видавши книгу.

Головне, що у Вас є хороша ідея, Вам є що розказати.

А ми обіцяємо, що докладемо максимум зусиль, аби допомогти Вам втілити її у життя.

Скільки коштує видати книжку

- А скільки буде коштувати видати книжку? – запитують початкуючі автори.

- Ви знаєте, скільки сторінок буде мати Ваша книжка?

- Ну, я не знаю… Але скільки буде видати книжку?..

Такі діалоги відбуваються у нас часто і вони, на жаль, беззмістовні. Чому?

Тому що видання кожної книжки – це дуже індивідуальний проект, і на ціну впливає багато різних факторів.

Розглянемо приклад розрахунку вартості видання книги.

Проста верстка (оформлення текстового матеріалу у форматі книжкових сторінок) поетичної збірки на 70 сторінок обійдеться автору приблизно в 400 гривень.

Але, припустимо, в автора є знайомий художник, який непогано малює графіку. «Чому б не проілюструвати книжку?» – раптом вирішує автор.

І приносить у видавництво десяток-два малюнків, над якими ще потрібно довго працювати у програмі Adobe Photoshop, аби у книжці вони виглядали гарно. Це ще мінімум 500 гривень витрат на редагування ілюстрацій.

Ось так витрати на додрукарську підготовку книжки на ту саму кількість сторінок можуть суттєво відрізнятись. Таких нюансів небагато, але вони є і вони впливають на ціну.

Тому, якщо Ви хочете дізнатися, скільки коштуватиме видання ВАШОЇ КНИЖКИ, просто зателефонуйте у видавництво або напишіть нам на електронну пошту. Розкажіть про те, що саме хочете видати і як Ви це бачите. Тоді ми зможемо зорієнтувати Вас щодо вартості видання Вашої книги. За 1-2 дні Ви отримаєте повне уявлення, якою може бути Ваша книга, скільки це коштуватиме, і коли ми зможемо її надрукувати.

Ми не беремо гроші за консультацію щодо видання книги, тому сміливо телефонуйте або пишіть.

І пам’ятайте: якщо у Вас зараз немає грошей на 500 примірників книжки, можна зробити спочатку їх десять, і навіть одну – якщо для Вас це важливо і потрібно. Можливо, ця одна згодом стане стартом для тисячі чи десяти тисяч. Головне – зробити перший крок.

Кілька порад

1. Ми, звичайно, здійснюємо за потреби комп’ютерний набір текстів, але якщо Ви передасте в роботу готовий електронний файл з матеріалом для книги, це суттєво скоротить бюджет і час.

2. Часто автори починають власноруч робити макет книжки у програмі MS Word. На всі лади форматують текст, вставляють малюнки і т. д. У декого виходить непогано, але здебільшого це марна трата Вашого часу. Є певні технологічні вимоги до параметрів макету книжки: розмір полів, розподільна здатність ілюстрацій, розмір шрифтів, багато іншого, про що відомо тільки спеціалістам. Тому буде краще, якщо Ви надішлете нам «чистий» текст, а ми за Вашими побажаннями перетворимо його у книжковий макет.

Ми працюємо в Луцьку, але видавали книжки для авторів зі Львова і з Києва, з Івано-Франківська і Одеси… Нема жодного значення, де Ви живете. Сучасні засоби комунікації дозволяють успішно співпрацювати, не зважаючи на відстані – файли з текстом книги можна відправити через електронну пошту, оплату послуг здійснити через інтернет-банк, в т.ч. Приват24, а надруковані книги отримати через Нову Пошту чи іншу службу доставки.

Успіхів Вам у реалізації усіх Ваших мрій, задумів, проектів.

  • Margarita Pronina

    Слушні поради! Я ось видавала свою книгу у 15 році, 100 примірників, однак без розповсюдження. А як у Вас, є якісь пропозиції з поширення? Запрошую принагідно всіх авторів на ресурс з письменницького саморозвитку https://www.facebook.com/I.publish.ua/