Видання книг

З чого почати? Куди звернутися? Наскільки це дорого?

Такі запитання завжди постають перед авторами, які вперше вирішили втілити свою працю, свою творчість у книжку.

Отож, у вас на руках рукопис (комп’ютерний набір) Вашої книги.

Прочитайте наступну інформацію про основні етапи роботи над додрукарською підготовкою Вашого видання. Це допоможе заощадити час і розрахувати фінансові можливості.

Параметри книги

Радимо спочатку обміркувати основні параметри Вашого проекту:

1. Формат книги.
2. Тираж і тип друку (офсетний, друк на різографі).
3. Тип палітурки (тверда, м’яка).

Радимо звернути увагу на деякі особливості, пов’язані зі вказаними параметрами.

Формат. Найбільш економічно вигідним є формат А-5 (половина стандартного аркуша паперу), у якому виходить друком більша частина книг. Такий формат найкраще підходить для всіх видів книг. Інші формати книг є більш затратними.

Тираж і тип друку. Ці два параметри книги мають тісний економічний зв’язок. Більш якісний і дорогий офсетний друк є економічно виправданим при виданні книг тиражем більше 300 примірників. Цей тип друку забезпечує високу якість не тільки тексту, але й ілюстрацій та схем, тому ми рекомендуємо його для книг з великою кількістю графічного матеріалу. Друк на різографі дешевший і підходить для невеликих тиражів, забезпечує прийнятний рівень якості тексту, але не може забезпечити якісне відтворення ілюстрацій. Мінімальний тираж друку на різографі у видавництві «Терен» – 100 примірників.

Тип палітурки. Виконання твердої картонної палітурки у видавництві «Терен» забезпечується при тиражі не менше як 500 примірників. Тверда палітурка може мати ламінаційне покриття матовою або глянцевою плівкою.
М’яка палітурка має свої особливості. Якщо обсяг книги становить до 80 сторінок, застосовуються зшивання металевою скобою. Можливе лакування обкладинки. Якщо обсяг перевищує 80 сторінок, застосовується термосклейка. В такому випадку можливе ламінаційне покриття матовою або глянцевою плівкою.

Додрукарська підготовка книги

Додрукарська підготовка книжки охоплює наступні етапи:

Верстка. Це оформлення текстового матеріалу у форматі книжкової сторінки.

Редагування. Стилістичне і граматичне редагування тексту, націлене на виправлення авторських помилок.

Коректура. Вичитування зверстаної книги на предмет опечаток і некоректного відображення тексту комп’ютерною програмою.

Дизайн обкладинки.

Підготовка ілюстрацій до друку (якщо такі передбачаються).

Вартість видання книги

Бюджет на кожну книгу індивідуальний, але він завжди складається з двох частин. Перша частина – це додрукарська підготовка, вартість якої залежить від обсягу книги або, простіше кажучи, кількості сторінок. Друга частина – витрати на друк книги, які залежать від ціни однієї книги (кількості сторінок і палітурки) і тиражу.

Наступна табличка містить мінімальні ціни на операції додрукарської підготовки та самого виготовлення книги у видавництві “Терен”

Послуга А5
Додрукарська підготовка сторінки:
Верстка, грн/стор 4-5
Редагування, грн/стор 8-10
Коректура, грн/стор 3
Всього за додрукарську підготовку сторінки, грн/стор 15-20

Якщо якісь із перелічених робіт автор може забезпечити самостійно, їхня вартість не входитиме у загальну вартість проекту.

Якщо видання є економічно привабливим для видавництва, ми обговоримо фінансову участь видавництва у Вашому проекті і взаємну користь від такої співпраці. Надання коштів можливе у готівковому або безготівковому варіантах.

Всі інші питання, пов’язані з узгодженням параметрів проекту з видання книги радимо обговорити з фахівцями видавництва.

 • Ковальчук Андрій

  Доброго дня!
  Цікавить питання щодо випуску книги(збірки віршів) за власний кошт.
  Кулькіть примірників – 350.
  Кількість сторінок – 50-70

  З повагою,
  Андрій

 • Андрій Момотюк

  Доброго дня!
  Невдовзі планую видати збірку поезії у розмірі, приблизно, 150-170 сторінок і тиражем у 500 примірників. Збірка буде у твердій політурці із вставленням зображення на сторінки ( десь 10-15 вставок ). В її створення буде входити повний спектр послуг, – це і додрукарська підготовка і сам друк, також присвоєння міжнародного і тд…номерів. Скільки коштуватиме це? Кому належатимуть авторські права? Термін виконання?

 • Олена Корнелюк

  Скільки % робочого часу видавництву необхідно для виготовлення 1-го робочого макету книжки при наявності матеріалу в електронному вигляді?

 • Вика

  Здравствуйте , можете пожалуйста рассчитать книгу на 100 страниц и 100 единиц, твёрдая обложка. А5 с дизайном обложки. Спасибо. Если можно то ответ на почту – malvik1211@gmail.com