Ігор Ольшевський

Ігор Ольшевський

поет, прозаїк, літературознавець, філософ, лауреат літературної премії ім. Агатангела Кримського

Народився 26 серпня 1958 року в місті Володимирі на Волині в родині творчих працівників театру. Після закінчення Луцької середньої школи № 4 здобув вищу освіту на філологічному факультеті Луцького державного педагогічного інституту імені Лесі Українки. З 1982 року – на педагогічній, культурно-освітній та журналістській роботі. Нині працює в інформаційно-видавничому центрі Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.

Перекладає з російської, білоруської та польської мов. Друкується також під псевдо Ігор Берестюк, Максим Кириленко, Аркадій-Арефа Сікорський, Драгомир Піляку, Джафар Алішеров, Гоша О. Твори публікувалися на сторінках часописів України, Польщі та Словаччини. Автор збірки поезій “Редактор снів” (2003), ліричного трикнижжя “Зодіакальне світло” (2008), книги психоделічної прози “Хованки в житі” (2009). Есеї “Леся Українка: містика імені й долі” (2004, 2005), “Павло Тичина: таїна життя і творчості” (2005), “Григорій Сковорода: Місія Посланця” (2008), “Павло Тичина: нові штрихи до містичного портрета” (2012), “Агатангел Кримський: поклик Сходу” (2012) побачили світ у видавництві «Терен», книга “Тарас Шевченко: від імені – до Місії” готується до друку). Автор численних літературно-критичних статей.

Коло інтересів – містичне літературознавство, біблійна нумерологія, релігієзнавство, альтернативна історія, медицина, психологія, музика. Виступає як композитор-аматор.

Член Національної Спілки письменників України з 2005 року.